information

Haberler

Drama Kimya, Dürr Ecoclean ile hizmet alanını genişletecek

01.06.2017
Dürr Şirketler Grubu`na bağlı Dürr Ecoclean`ın Türkiye distribütörlüğünü yapan Drama Kimya, 2016 yılını yüzde 10 büyümeyle geride bıraktı.

 Dürr Şirketler Grubu`na bağlı Dürr Ecoclean`ın Türkiye distribütörlüğünü yapan Drama Kimya, 2016 yılını yüzde 10 büyümeyle geride bıraktı. Ağırlıklı metal sektörüne yönelik yüzey işlem kimyasalları, endüstriyel yağlar ve makine olmak üzere üç ana grupta faaliyet gösterdiklerini anlatan Drama Kimya Ge-nel Müdürü Kubilay Cenan, üç yıldır Dürr Ecoclean`ın Türkiye distribütörlüğünü yürüttüklerini söyledi. Faaliyet alanlarımn üçte birini Dürr Ecoclean`ın oluşturduğuna dikkat çeken Cenan, Dürr Ecoclean ile hedeflerinde otomotiv ve yan sanayii, metal işleme, optikmedikal, havacılık ve savunma sanayii gibi sektörle-
rin olduğunu açıkladı. Drama Kimya olarak 2016 yılını reel anlamda yüzde 10 büyümeyle tamamladıkları bilgisini de veren Cenan, `Tıkama teknolojilerinde küresel pazarın önde gelen markalarmdan Dürr Ecoclean tarafında ise 2016 yılında hedeflediğimiz yüzde 30 büyümeyi yakaladık. İç pazarda ldsıluntılar ve bölgernizdeki karışıldıklar nedeniyle bazı yatırımlarımızı ise bu yıla erteledik" dedi. 
Iran`ı da hizmet verdiği pazarlara ekledi Bursa ve Gebze olmak üzere iki farklı lokasyonda faaliyet gösterdiklerini dile getiren Kubilay Cenan, 24`ü beyaz yakalı olmak üzere toplam 30 
personel istihdam ettiklerini ve is-tihdamlarmın her geçen gün arttığını vurguladı. Drama Kimya olarak iç pazarın yanı sıra yurtdışında da hizmet verdiklerini belirten Cenan, bu yıl itibarıyla faaliyet alanlarına İran` ı dahil ettikleri bilgisini verdi. Dürr Ecoclean tarafından Türkiye ve Iran`da satışın yam sıra teknik servis, bakım ve yedek parça sağlayacak şekilde yetkilendirildilderine dikkat çeken Cenan, "Şu an için Iran`da ofis açmayı planlamakla birlikte yeni istihdamlarımız olacak. Ayrıca bölgede fuarlara katılmayı planlıyoruz. İran pazarını biraz etüt ettikten sonra 2018 yılında faaliyetlerimizi artırmayı hedefliyoruz" diye konuştu.